DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

SOUTĚŽE

Soutěžní sezóna 2012

NEVYDAŘENÝ VSTUP DO NOVÉ SEZÓNY

Na Sv. Floriána v pátek 4. května jsme vstoupili do nové soutěžní sezóny účastí v okrskovém kole postupových soutěží v požárním sportu v Horních Lhoticích. Změřit své síly v požárním útoku na 2B přijelo do tréninkového areálu místních hasičů 5 družstev mužů reprezentující 4 sbory z našeho okrsku -  Lhotice, Kralice, Březník a Sudice. Zástupci dalších dvou sborů (Kuroslepy a Jakubov) klání pouze přihlíželi. Vzhledem k tomu, že domácí, kteří jsou v požárním útoku ze základny o několik tříd výše než  zbytek okrsku, postavili dva týmy, byla soutěž v podstatě soubojem zbytku pole o třetí příčku. Z něj vyšel nejlépe „černý kůň“ soutěže tým sudických hasičů v čele s šedesátníky Mir. Knotkem a K. Salingerem na proudech.

My jsme do závodu, k němuž přistupujeme víceméně rezervovaně, skočili rovnýma nohama bez jediného tréninku a v silně improvizované sestavě:

LP      -  levý proud          -  Sochor Martin
                                      PP      -  pravý proud       -  Musil Jakub
                                      R       -  rozdělovač         -  Bureš Petr
                                      B1      -  1. béčko   -  Javůrek Jiří
                                      A1      -  sání 1                 -  Pejpek Jan ml.
                                      A2k   -  sání - koš -  Chadim Jaroslav
                                      S       -  strojník   -  Řezanina Jaroslav /čp.27/

A tak, i když se nasazení týmu nedá nic vytknout, nesehranost savců a povolený vypouštěcí šroub u čerpadla žluté stříkačky si vybrali svou daň v podobě času stačícího pouze na obsazení předposledního místa. Protože však tyto soutěže nejsou naše krevní skupina, výsledek nás tolik nemrzí.

Kalich hořkosti jsme si však do úplného dna vypili hned druhý den v Neslovicích. Na zdejší místní soutěž „O pohár obce“ jsme vzhledem ke startu klikou odjeli s „rekordovou“ mašinou a jak se později ukázalo, nevsadili jsme zřejmě na správného koně. Musím říct, že startovní pole ve mě, při vší úctě k soupeřům a přes handicap v podobě slabší mašiny, vzbuzovalo optimismus. Chyběli totiž tradiční silní soupeři Žabčice a Zbýšov. Nejvážnějšího soupeře představovali  kovalovičtí hasiči (u nás loni druzí), s nimiž to vypadalo na boj o prvenství.

Sestava:                         LP  -  Sochor Martin                          PP  -  Musil Jakub
                                      R  -  Bureš Petr              B1  -  Rybníček Jiří
         A2k  -  Chadim Jaroslav  A1  -  Chadim Lukáš        S  -  Pejpek Jan ml. (řidič)

Na trať jsme vyrazili jako druzí v pořadí. Při prvním rozjezdu se projevily tradiční problémy s řazením a tak se zdálo, že k prvnímu stanovišti se plížíme. Pak se ale řidič chytil a podával výkony, na něž jsme od něho zvyklí. Menší nervozita při zářezu pily, ale pak jde už vše ráz na ráz. Vlečka i panna v pohodě, a i hever jsme (prý) měli velmi rychlý. Poté však přichází velká chyba, když Jeňa nedobrzdil před přejezdovými můstky a doslova je i s hadicí shrnul. Pravděpodobná diskvalifikace nebo vysoká penalizace! Při dojíždění k místu útoku mi tak bylo jasné, že  naše naděje na vítězství se začíná ztrácet v nedohlednu. Ani se mi nechtělo z auta, když však už byl venku celej mančaft, tak jsem je v tom nemohl nechat. Vše se zdálo, že klapalo dobře. Mašina chytla napotřetí, což bylo v pohodě. Poté přichází druhá rána, když u rozvinutého útoku čekáme na vodu. Té se pořád nechtělo a nechtělo do béček. Po marném a dlouhém snažení spočívajím v opětovaném sání, dotahování spojů a zasouvání savic více do vody jsme trápení ukončili bez jediného výstřiku. Voda se došourala nejdál k rozdělovači. Útok a tím i celou soutěž jsme tudíž nedokončili. Sen o vítězství zmizel jak pára nad hrncem a my jsme se vrátili do tvrdé reality. Soutěž poté dospěla do vpravdě nečekaného rozuzlení. Kovalovice kvůli prasklé hadici taky nedokončily a tak si historická první vítězství na své půdě vybojovala družstva domácích hasičů a hasiček. Sláva vítězům, čest poraženým! Nám nezbývá, než se s pokorou vrátit k tréninkům, abychom mohli dokázat, že na to stále máme.

Jednatel a trenér Petr Bureš.

Soutěžní sezóna 2011

.

Dobrý vstup do 13. sezóny aneb NESLOVICE 2011

V sobotu 8. května jsme na soutěži v Neslovicích otevřeli již 13. soutěžní sezónu. K soutěži jsme
vyjeli s „rekordovou“ stříkačkou, neboť naše nová naděje nemá ještě dokončený záběh.
Letošní ročník tamní soutěže se bohužel konal za slabé účasti pouhých pěti sborů. Na poradě velitelů
se dohodlo, že závodit se bude dvoukolově se započtením lepšího z časů. Po rozlosování vyjela
družstva na trať v tomto pořadí: Neslovice, Zbýšov, Březník, Žabčice a Oslavany. Své největší soupeře
jsme tedy měli okolo sebe. Velkou neznámou představovaly Oslavany.
První kolo, resp. závěrečný útok nám však moc nevyšel. Spadla voda a navíc nám dlouho trvalo,
než jsme si všimli, že není sražen levý terč. To vše se odrazilo v dosaženém čase 4:33 min., což znamenalo
průběžné třetí místo za hasiči ze Zbýšova, na něž jsme ztratili 37 s. a vedoucími Žabčicemi,
které nám nadělily téměř minutu, přesně 58 s. Do druhého kola jsme pak odstartovali s tím, že budeme
hrát vabank a čas musíme stlačit pod 4 minuty. Vše klaplo dá se říct na jedničku, důkazem čehož bylo
zrychlení o 42 s., což nás posunulo na konečné velmi dobré druhé místo. Zbýšovští toitž svůj výkon
z prvního kola zlepšit nedokázali. A protože Žabčice nastupovaly až po nás a Zbýšovu, druhý pokus
vůbec neabsolvovaly. Na rozdíl od domácích, kteří první pokus nedokončili, druhý pokus jim zhatila
technická závada terče a tak dostali ještě třetí pokus, který byl konečně započítán.